Piękno jest ujęte jako podstawowa wartościująca dodatnio kategoria estetyczna. W estetyce rozumianej jako „nauka o pięknie”, piękno stanowi wartość naczelną. Jest to zespół cech: proporcja kształtów, harmonia barw, dźwięków, który sprawia, że coś się podoba, budzi zachwyt. Piękno to także wysoka wartość moralna wykazywana przez daną osobę.

Artykuły

Algi Morskie





Jeszcze niedawno mało kto w Polsce wiedział o ich właściwościach, dziś zabiegi z wykorzystaniem alg wykonuje się w większości gabinetów kosmetycznych, a w aptekach i Internecie dostaniemy wiele preparatów, w których są wykorzystane. Możemy je stosować na własną rękę lub skorzystać z porad specjalistów.


Cenne glony

Algi, czyli glony, są niepozornymi roślinami żyjącymi w środowisku wodnym. Jest to bardzo szeroka nazwa, obejmująca wiele gatunków, niekiedy znacznie się od siebie różniących – wyglądem, budową, właściwościami. Algi mogą unosić się na powierzchni, tuż pod nią, lub być uczepione głęboko. Mogą egzystować samotnie lub sczepiać się ze sobą i tworzyć swego rodzaju kolonie. Na Dalekim Wschodzie od wieków wykorzystywano niesamowite właściwości alg, w Europie zaczęto je doceniać dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Od niepamiętnych czasów mieszkańcy Kaukazu znają działanie alg morskich. Już jako dzieci piją wodę z alg i przeciętnie żyją do 110 lat. To jest jedyne miejsce na świecie, gdzie ludzie przy pełnym zdrowiu dożywają takiego wieku. Prof. Menkiw, który całe swoje życie poświęcił badaniom tych alg, stwierdził że w tym rejonie takie choroby jak gruźlica, rak, schorzenia żołądka zupełnie są nieznane. W Niemczech potwierdzał lecznicze działanie algi dr Drasek już przed 2 wojną światową. Algami uzdrawiał katary i schorzenia układu oddechowego, żołądka, chroniczne zapalenie jelit, zapalenie wątroby i kamienie żółciowe, choroby pęcherza i wspierał rekonwalescentów po ciężkich chorobach. Japońscy naukowcy stwierdzili, że algi powodują aktywność systemu immunologicznego organizmu w szczególności komórek tzw. "walczących" z T - lymphozytem, które mają niszczenie komórek nowotworowych. Algi znakomicie nadają się do usuwania zmarszczek lub jako odżywka dla włosów i skóry głowy. Bardzo dobre i widoczne efekty przynoszą stosowani nacieranie głowy algami np. w stanach łupieżowych, łuszczycowych. Przekonano się, że mogą być zarówno źródłem pożywienia, jak i znaleźć swoje zastosowanie w kosmetyce. Odkryto też, że zawarty w nich kwas alginowy jest doskonałym środkiem żelującym. 

Algi w kosmetyce

Glony mają wyjątkowo dobry wpływ na naszą skórę. Bogactwo mikro i makroelementów, równowaga wszystkim niezbędnych skórze składników oraz pewne niepowtarzalne właściwości sprawiają, że niewiele jest roślin, które tak wszechstronnie służą naszemu ciału. Stan skóry poprawia się już przez samo spożywanie alg, jednak istnieje wiele kosmetyków i zabiegów, pozwalających działać na ciało od zewnątrz. W gabinetach kosmetycznych możemy poddać się m.in. zabiegom likwidującym nawet zaawansowany cellulit, odmładzającym skórę, redukującym zmarszczki. Algi są ratunkiem dla skóry suchej, zniszczonej – nawilżają, odmładzają, regenerują i odżywiają. Z kolei cerze zbyt tłustej pomagają przywrócić odpowiednią równowagę. Ponieważ istnieje wiele rodzajów alg, o różnych właściwościach można poradzić się dermatologa, który pomoże dobrać odpowiednią dla nas kurację



Manicure Japoński



Manicure japoński to metoda wzmocnienia i odżywienia naturalnych paznokci oraz nadania im połysku różowej perły. Zapobiega łuszczeniu się i rozdwajaniu płytki. Japoński manicure zalecany jest na paznokcie łamliwe, o nierównej powierzchni, rozdwajające się. Wykonywany metodą P.Shine wzmocni płytkę, a paznokcie z kruchych staną się sprężyste i gęste. Ten unikatowy manicure nadaje paznokciom blask, a także zasila je w składniki naturalne m.in. witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. Technologia P.Shine pobudza krążenie krwi, wspiera zdrowy wzrost paznokci, prowadzi do ich wzmocnienia i wzbogaca w ważne witaminy. Zabieg ten polega na wcieraniu energicznymi ruchami pasty w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. P.Shine to metoda polecana zarówno dla kobiet, jak mężczyzn. Czas trwania zabiegu to około trzydziestu minut. Średnio, co dwa- trzy tygodnie należy przeprowadzić uzupełnienie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz